Jak zabezpieczyć konto na Instagramie w 2021 ?

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie w 2021 ?

4 1 vote
Article Rating

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie w 2021 ?

Konta na Instagramie co raz częściej stają się celem ataków hakerskich, chwila nieuwagi i nasze konto może zostać przejęte przez hakera. Czy wiesz jak zabezpieczyć swoje konto ? W kilku krokach przedstawię Ci rozwiązania i kroki, które należy wykonać aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta.

Jak zabezpieczyć konto przed atakiem hakerskim ?

  1. Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
  2. Ustaw silne i oryginalne hasło.
  3. Cofnij dostęp do konta udostępniony witrynom i aplikacjom, którym nie ufasz.
  4. Sprawdzaj aktywność logowania na koncie.
  5. Sprawdzaj wiadomości e-mail od Instagrama.

Krok #1: Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to dodatkowa warstwa ochronna nakładana na Nasze konto. Na Instagramie do wyboru są dwie opcje:

SMS (przesłanie kodu na podany numer telefonu)
Aplikacja uwierzytelniająca (metoda bardziej zalecana)

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie

 WSKAZÓWKA: Zainstaluj aplikację Google Authentication

Aplikacja do pobrania w Sklepie Play oraz App Store. Należy połączyć aplikację z kontem na Instagramie. Aby uzyskać 6 cyfrowy kod należy otworzyć aplikację i skopiować go.

 

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie

Krok #2: Ustaw silne i oryginalne hasło

Często używamy tego samego hasła do większości kont, jeśli tak do tej pory robiłeś to czas to zmienić ! Pamiętaj jeśli haker wykradnie Twoje hasło, może zalogować się też na inne konta. Silne hasło powinno składać się z kombinacji dużych i małych liter, cyfr i znaków specjalnych. Można skorzystać również z generatora haseł.

Krok #3: Cofnij dostęp do konta udostępniony witrynom i aplikacjom, którym nie ufasz !

Na telefonie korzystamy z różnych aplikacji, łączymy się też z witrynami internetowymi, część z nich wymaga połączenia z Instagramem, tym samym dostając dostęp do Waszego konta.


UWAŻAJ  na te aplikacje  !
Nie ściągaj aplikacji do kupowania obserwujących/lajków, aplikacji do śledzenia statystyk na Instagramie itp. Aplikacje te proszą o zalogowanie się loginem i hasłem do instagramowego konta. Nie ma pewności, że dane nie zostaną przechwycone przez osoby trzecie.

Krok #4: Aktywność logowania

Rozwiń 3 kreski widoczne w prawym górnym rogu, kliknij ikonę koła zębatego „Ustawienia” na samym dole, następnie wybierz „Zabezpieczenia”, wybierz „Aktywność dotyczącą logowania”.

Jeśli tylko zobaczysz próbę logowania się na Twoje konto z dziwnej lokalizacji, od razu reaguj !
Kliknij „To nie ja” i postępuj według kroków. Dla bezpieczeństwa możesz również zmienić hasło.

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie w 2021?

Krok #5: Sprawdzaj wiadomości e-mail od Instagrama

W przypadku kiedy komuś uda się zalogować na Twoje konto i zmienić adres e-mail lub hasło, zostaniesz o tym poinformowany w wiadomości e-mail, jeśli szybko zareagujesz będzie możliwość cofnięcia zmiany i tym samym odzyskania konta. Uważaj tym samym na fałszywe wiadomości e-mail. Pamiętaj Instagram nie wysyła wiadomości bezpośrednio na Direct Message !

Podsumowanie:
Wymienione powyżej kroki pozwolą dodatkowo zabezpieczyć Twoje konto, należy jednak pamiętać, że nie dają one 100 % gwarancji, że ktoś nie włamie się na Wasze konto. Należy być czujnym, zwłaszcza teraz kiedy ataki hakerskie się nasiliły. Uważajcie na wiadomości SMS, e-mail, nie klikajcie w linki. Dla utrwalenia kroków wrzucam poniżej grafikę. Możecie udostępnić ją na Instagramie oznaczając moje konto @marcepanowa_ 🙂

Rate this post
4 1 vote
Article Rating
Blogerka kulinarna, z zawodu dietetyczka. Pasjonatka gotowania i pieczenia.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x