Co należy pić na detoksie sokowym?

Co należy pić na detoksie sokowym? Odpowiedź wydaje się banalna. Skoro jest to detoks sokowy, oznacza to, że dozwolone są na nim wyłącznie soki. Tak właśnie jest, tyle że samych soków można stworzyć dosłownie tysiące, za każdym razem wymieniając ich składniki lub zmieniając ich proporcje. To zróżnicowanie jest jednak wyjątkowym atutem płynnego detoksu. W przeciwieństwie do innych metod oczyszczania organizmu nie jest on ani nudny, ani trudny do wytrzymania.

Bo każdy byłby w stanie wymienić przynajmniej jeden smak soku, za jakim przepada. A nawet jeśli go nie zna, płynne oczyszczanie organizmu staje się znakomitym pretekstem do tego, by odkryć coś nowego i zaskoczyć swoje kubki smakowe. Soki niekoniecznie muszą być zawsze owocowe. Warzywne są nawet zdrowsze, a przy tym potrafią smakować niemalże tak jak wytrawne danie, jeśli tylko doda się do nich jakieś przyprawy. Na detoksie znakomicie sprawdzi się chociażby taki sok pomidorowy. W czystej postaci wydaje się nudny, ale już szczypta ostrej papryki chilli przemienia go w istną bombę energetyczną. Po takim soku aż chce się żyć, zwłaszcza jeśli wypije się jego kilka porcji. By jednak detoks sokami zapewnił człowiekowi odrobinę słodyczy, większość składających się na niego posiłków powinna jednak bazować na owocach.

W ciągu całego dnia, gdy organizm będzie oczyszczać się z toksyn, trzeba też pić sporo wody, która jeszcze lepiej od soków wpływa na zdrowie. Inne napoje na jakiś czas należy odrzucić. Detoks nie pozwala na picie kawy, ciemnej herbaty czy alkoholu.