Jak przygotować pierogi wigilijne w wersji fit?

Prawdopodobnie już niedługo rozpoczniesz przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. O ile oczywiście jeszcze tego nie zrobiłeś. Sięgniesz i po te sprawdzone i klasyczne, i po nowoczesne potrawy wigilijne, by zachwycić swoimi umiejętnościami kulinarnymi wszystkich, których tylko zaprosisz do stołu. Koniecznie pomyśl jednak również o tych, którzy dbają o swoją linię. A jeśli sam pilnujesz swojej sylwetki, sprawa jest bardzo prosta – musisz odchudzić wszystkie wigilijne dania, zanim zaserwujesz je na stole.

Zacznij od pierogów. Akurat bez nich chyba nikt nie wyobraża sobie wieczerzy wigilijnej. Pierogi to fantastyczna potrawa, która smakuje każdemu, a równie fajne jest w nich to, że można je przygotować na wiele sposobów. Oczywiście na wigilii podajemy wyłącznie dania jarskie, tak więc pierogów nie wypełniamy żadnych mięsem, a jedynie grzybami lub ewentualnie ziemniaczaną masą. Różnego rodzaju pierogi ogólnie rzecz biorąc można uznać za dość zdrowe potrawy wigilijne, zwłaszcza w porównaniu do innych. Jeżeli jednak chcesz, by te twoje pierożki były jeszcze zdrowsze, spróbuj przygotować je z mąki razowej. Ma ona więcej błonnika od mąki pszennej, a przy tym jest źródłem licznych substancji odżywczych, zwłaszcza witamin z grupy B oraz magnezu. Pierogów staraj się też w ogóle nie smażyć. Jeżeli już musisz to zrobić, podsmaż je na suchej patelni grillowej, ale najlepiej po prostu je ugotuj i podawaj wprost z takiej wody. Nie polewaj ich później żadnym tłuszczem, ani tym bardziej nie posypuj tłustymi skwarkami. Możesz jedynie dosmażyć do nich odrobinę cebulki. Podsmaż ją na oliwie z oliwek, która jest najzdrowszym tłuszczem do smażenia.

Oczywiście nie tylko z pierogów możesz stworzyć zdrowe i odchudzone danie wigilijne. Pokombinuj też koniecznie z innymi potrawami. Sprawdź w Internecie najlepsze przepisy na nowoczesne potrawy wigilijne, kierując się głównie kalorycznością oraz wartościami odżywczymi poszczególnych dań. Wybieraj te, które uznasz i za zdrowe, i za smaczne. Smak też ma przecież olbrzymie znaczenie.