Pomysły na szybką i sycąca kolację

Dynamika codziennego życia sprawia, że w wielu przypadkach jedynym posiłkiem, który można zjeść w spokoju jest kolacja. Możliwość spędzenia tego czasu przy jednym stole z bliskimi stanowi jeden z najlepszych elementów każdego dnia. Dlatego też przygotowując kolację dla całej rodziny najczęściej pragnie się zrobić coś smacznego i pożywnego. Pomysły na ciekawe kolacje są w zasadzie nieograniczone, jednakże największą popularnością cieszą się przepisy łatwe i szybkie w przygotowaniu, do których wystarczą podstawowe produkty spożywcze obecne w prawie każdej lodówce, bądź domowej spiżarni.

Kolacja na ciepło

Zjedzenie kolacji na ciepło to świetny pomysł, aby się nasycić i odżywić organizm po całym dniu wypełnionym licznymi aktywnościami oraz obowiązkami. Jednym z ciekawszych, a jednocześnie najprostszych w przygotowaniu pomysłów na kolację jest bagietka faszerowana. Farsz można przygotować w zasadzie ze wszystkiego. Wystarczy więc sprawdzić jakie produkty znajdują się w lodówce lub domowej spiżarni, a następnie przygotować z nich ciekawą kompozycję. Bagietka faszerowana może być sycącymi warzywami, mięsem lub serem. Wybór jest tak naprawdę uzależniony wyłącznie od indywidualnych upodobań całej rodziny. Bagietkę nafaszerowaną przygotowaną mieszanką należy włożyć do nagrzanego piekarnika chociaż na kilka minut, dzięki czemu będzie ciepła. Świetnym urozmaiceniem tak przygotowanego posiłku są domowej roboty sosy. Do bagietek doskonale pasuje na przykład sos czosnkowy przygotowany na bazie jogurtu naturalnego z dodatkiem niewielkiej ilości majonezu oraz czosnkiem przeciśniętym przez praskę.

Kolacja na zimno

Nie każdego dnia trzeba przygotowywać kolację na ciepło. Kolorowe kanapki z warzywami lub ciekawymi pastami lub sałatki również mogą być bardzo pożywne i pełne smaku. Przygotowując kanapki dla całej rodziny warto je nieco urozmaicić dodając ciekawe składniki lub łącząc ze sobą niestandardowe smaki i aromaty. Kanapki wcale nie muszą być nudne i każdego dnia takie same. Jeśli własne pomysły już się wyczerpały warto sięgnąć po ciekawe przepisy pełne kolorów, aromatów, faktur i przede wszystkim smaków. Najlepszym pomysłem na kolację dla całej rodziny składającej się z kanapek jest przygotowanie każdej innej, dzięki czemu wybór będzie znacznie większy. Każdy członek rodziny będzie mógł samodzielnie wybrać takie kanapki, które mu najbardziej odpowiadają. Jeśli nie ma czasu na przygotowanie dla wszystkich kanapek czasem wystarczy jedynie postawić składniki na stole, aby każdy przygotował posiłek dla siebie samodzielnie.