Szybki deser jagodowy

Jagody są bardzo smacznymi owocami. Jednak niestety nie możemy ich kupować w sklepie przez cały rok. Jedynie w sezonie letnim. Na szczęście ludzie kupują więcej i po prostu je sobie mrożą w zamrażalce, aby można było nawet w chłodne dni jeść sobie desery czy inne ciasta właśnie z jagodami. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić szybki deser jagodowy. Dlatego też jeśli masz jagody a nie wiesz co z nich zrobić prócz ciasta to warto zapoznać się z tekstem. Być może kogoś zainspiruje.

Szybki deser jagodowy

Jagody są popularne, no i oczywiście desery z nich zrobione także. Zanim jednak przejdziemy do przygotowania naprawdę szybkiego i prostego deseru, warto sprawdzić czy mamy wszystkie niezbędne składniki. Zatem potrzebne będą:

  • 250 g serka mascarpone
  • 3/4 szklanki śmietany kremówki 30%
  • 2 łyżki cukru pudru
  • 300 g świeżych jagód
  • bita śmietana w sprayu do dekoracji
  • paluszki francuskie do dekoracji

Jak już wszystko mamy przygotowane to należy na samym początku ubić na sztywno śmietanę kremówkę. Tuż przed końcem ubijania trzeba dodać cukier puder i serek mascarpone. Wszystkie składniki trzeba ze sobą wymieszać. Najlepiej zrobić to za pomocą miksera. Masę śmietanową podzielić na dwie części w proporcji 1/4 i ¾. Do większej przygotowanej masy trzeba dodać świeże jagody. Jednak nie wszystkie. Część z nich należy zostawić do dekoracji. Mieszamy składniki mikserem. Przedostatnim etapem jest włożenie do szklanek masę jagodową. Tak na wysokość ¾ szklanki. Na sam wierzch trzeba dać jasną część masy. Całość udekorować bitą śmietaną w sprayu, włożyć po dwa paluszki francuskie i ułożyć kilka jagód. Schłodzić w lodówce.

Jak widać deser ten jest prosty i szybki do zrobienia. Nikt nawet nie pomyśli, że sobie z nim w ogóle nie poradzi. Nie ma w ogóle takiej opcji. Wychodzi za każdym razem. To idealny deser dla dzieci jak i dorosłych. Szczególnie na upalne dni. To dobry deser na spotkania rodzinne. Nie jest tak kaloryczny jak ciasta, ale jest równie pyszny. Dlatego śmiało może z nimi konkurować. Jeśli zatem nie masz pomysłu na coś słodkiego, a ciasta się najzwyczajniej w świecie znudziły to tego typu deser sprawdzi się w tym przypadku idealnie.Można jeszcze urozmaicić ten deser kładąc wszystko warstwami. Na samym dnie masa jagodowa, na to mus jagodowy, znów masa i mus. Na samym wierzchu jagody . Można też posypać startą czekoladą. Ale to już w sumie sprawa indywidualna. Jeśli ktoś zechce zrobić inaczej to tak zrobi. To jemu ma smakować więc wie najlepiej jak to zrobić.