Ciekawe pomysły na zdrowe śniadanie

Śniadanie to zdecydowanie najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Śniadanie pozwala nabrać energii i sił do działania i rozpoczęcia wykonywania wszystkich obowiązków. Kluczowe jest więc świadome wybieranie przepisów na śniadania dostarczających odpowiednie wartości odżywcze oraz minerały i witaminy . Codzienne jedzenie pieczywa może wielu osobom po prostu się znudzić i w takich sytuacjach lepiej jest poszukać ciekawszych alternatyw. Omlet biszkoptowy na słono, owsianki przygotowane z ciekawymi dodatkami lub zdrowe placuszki smażone na suchej patelni to jedne z wielu interesujących sposobów na dobry początek dnia.

Omlety

Przygotowanie omleta zajmuje stosunkowo niewiele czasu i pozwala najeść się do syta. W zależności od indywidualnego gustu oraz upodobań kulinarnych można wybrać omlet biszkoptowy na słono lub na słodko. Kluczowym składnikiem są przede wszystkim jajka oraz odrobina mąki. Najcenniejszą wskazówką do przygotowania dobrego omleta jest oddzielenie białek od żółtek, a następnie ubicie białek na sztywną pianę. Dzięki temu omlet staje się bardziej puszysty. Kiedy składniki zostaną połączone należy dobrze rozgrzać suchą patelnię. Po wlaniu omleta na patelnię warto zmniejszyć moc palnika. Dzięki temu, że omlet będzie się nieco dłużej smażył na małym ogniu pozostanie wilgotny i puszysty jednocześnie.

Owsianki

Owsianki podobnie jak omlety również można przygotowywać na słodko lub na słono. Wybór jest tak naprawdę indywidualny. Wiele osób na początku nie jest przekonanych do owsianek, gdyż kojarzy się ona z bezkształtną papką o niezidentyfikowanym smaku. Kluczowe są więc dodatki takie jak mleko lub woda, owoce, bądź warzywa, a także orzechy, nasiona i przyprawy. Sposobów na owsianki jest wiele i z pewnością każdy może znaleźć coś najlepszego dla siebie. Niezbędna okazuje się jednak metoda prób i błędów, aby znaleźć choćby kilka najsmaczniejszych przepisów na owsianki śniadaniowe dla siebie i swoich bliskich.

Placuszki

Przygotowanie dowolnych placuszków zabiera niewiele czasu i pozwala przemycić wiele cennych składników. Aby przygotować zdrowe śniadanie składające się z porcji placków czasem nie potrzeba nawet zbyt wielu składników. Placki owsiane wymieszane z jajkiem i bananem to jeden z najprostszych, a jednocześnie najsmaczniejszych przepisów. Często przygotowanie takiego śniadania dla całej rodziny zajmuje znacznie mniej czasu niż posmarowanie licznych kanapek i zapewnia podaż cennych witamin oraz minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.