Soki z wyciskarki wolnoobrotowej

Soki z wyciskarki to prawdziwe bogactwo witamin i minerałów. Ich świetną przyswajalność gwarantuje płynna forma, dzięki której substancje odżywcze trafiają do krwiobiegu w skumulowanej ilości, znacznie szybciej niż po zjedzeniu warzyw lub owoców. To właśnie z tego powodu osoby dbające o zdrowie oraz budujące naturalną odporność coraz częściej włączają soki do codziennej diety. Osoby regularnie pijące soki z wyciskarki rzadziej bowiem chorują, mają więcej energii, zwracają również uwagę na lepsze trawienie, poprawę metabolizmu, a także stanu skóry i włosów. Wyciskarka wolnoobrotowa przepisy na takie soki są proste i szybkie, a jednocześnie tak dobroczynne dla naszego organizmu.

Wyciskarka wolnoobrotowa – w jaki sposób wyciskać w niej soki?

Wyciskając soki z różnych owoców i warzyw najlepszy efekt uzyskamy, jeśli będziemy dodawać składniki naprzemiennie. Liście i zioła przeplatamy zatem z bardziej soczystymi owocami, takimi, jak przykładowo pomarańcze, kiwi, a te bogate w miąższ – z twardymi, takimi jak: marchewka, pietruszka, seler, burak. Warzywa i owoce włókniste trzeba pokroić na fragmenty około 1-2 cm w poprzek włókien.

W przypadku sokowirówki pozyskiwanie soku odbywa się przez bardzo szybkie ścieranie owoców, a następnie odwirowanie z nich soków. Wyciskarka wolnoobrotowa natomiast pozyskuje sok w procesie bliskiemu tłoczeniu.

Wyciskarka wolnoobrotowa przepisy

SMOOTHIE JAGODOWE

Jagody znane są z tego, że obniżają poziomy aktywnego tlenu, pomaga to w zmniejszaniu stresu i zwalczeniu pierwszych oznak starzenia. Gruszki natomiast posiadają organiczny kwas, który łagodzi zmęczenie. Z połączenia tych składników otrzymujemy przepyszne smoothie, które dostarcza energię, jednocześnie spowalniając powstawanie zmarszczek.

Składniki:

 – 1 duża gruszka

– 1 szklanka jagód

– 1/2 szkl. winogron.

Wykonanie:

1. Dokładnie myjemy gruszkę, usuwamy szypułkę i nasiona, kroimy ją na części.

2. Oddzielamy winogrona od gałązki, następnie dokładnie myjemy winogrona i jagody.

3. Wkładamy do wyciskarki gruszki, winogrona i jagody, wyciskamy. Można dodać kostki lodu.

SOK BURACZANO – JABŁKOWY

Burak zawiera dużo żelaza, świetnie chroni ono komórki wątroby i eliminuje toksyny z ciała. Połączenie buraka z jabłkiem oraz z cytryną to idealny przepis na sok do zdrowego czyszczenia organizmu.

Składniki:

– 3 1/2 jabłka

– 1/3 cytryny

– 1/8 szkl. buraków.

Wykonanie:

1. Myjemy wszystkie składniki, usuwamy pestki z jabłka i kroimy je na części.

2. Obieramy cytrynę, a następnie kroimy ją na części.

3. Wkładamy do wyciskarki około połowy jabłek, następnie buraka i cytrynę, dodajemy resztę jabłka, wyciskamy.