Jak kupić dobrą sokowirówkę?

Ogólnie rzecz biorąc sprzęty kuchenne nie należą do najtańszych urządzeń, dlatego gdy już decydujesz się na zakup jednego z nich, chcesz, by służył ci on jak najdłużej – nie zamierzasz zbyt szybko go wymieniać, ani nawet naprawiać. Dobra sokowirówka powinna wyróżniać się mocnym silnikiem, sitem wykonanym z wytrzymałego materiału oraz trwałą i jakościową obudową. Zwróć więc uwagę na te jej poszczególne elementy. Każdy z nich w jakimś stopniu wpłynie na ostateczną użyteczność produktu.

Najpierw sam silnik. Można bowiem powiedzieć, że to on jest takim sercem każdej sokowirówki. Bez niego to urządzenie nie mogłoby w ogóle działać. Silnik musi być zatem mocny i sprawny, aby pozwolił ci przygotowywać soki owocowe nawet z najtwardszych gatunków, czyli przede wszystkim jabłek, ale też marchewek bądź selera. Sprawdź koniecznie, ile obrotów jest w stanie wykonać taki silnik w przeciągu jednej minuty. Optymalnie byłoby, gdyby tych ruchów było przynajmniej sześć tysięcy. Najlepsze silniki mogą jednak wykonywać nawet do dwunastu tysięcy obrotów na minutę. To one działają najsprawniej. Bez trudu przygotowują sok z każdego produktu i to w ekspresowym tempie.

Silnik to jednak nie wszystko. Każda sokowirówka wyposażona jest także w inne elementy, czyli np. otwory na warzywa i owoce oraz pojemniki na odpady. Te części też musisz sprawdzić, oceniając ich użyteczność. Tak naprawdę im większy będzie ich rozmiar, tym lepiej dla ciebie. Jeżeli twoja nowa sokowirówka zostanie wyposażona przez producenta w otwór o dużej średnicy, będziesz mógł umieszczać w niej od razu obrane owoce, nie musząc ich nawet kroić czy jakkolwiek dzielić na mniejsze kawałki. Ułatwi ci to pracę. Sprawi, że w sposób znacznie szybszy przygotujesz soki owocowe i nigdy nie znajdziesz wymówki, by tego nie robić.

Ostatni aspekt to materiał wykonania całego sprzętu. A najlepszym tworzywem dla sokowirówek jest po prostu stal nierdzewna. Zwróć uwagę na to, czy wybrane przez ciebie urządzenie nie posiada przypadkiem jakichś plastikowych elementów. One mogą niestety szybko się zużywać i niszczyć.